صفحه نخست >مطالب فنی >مقالات تخصصی

[آرشیو]
bullet تصفیه فاضلاب به روش SBR
SBR مخفف واژه Sequencing Batch Reactor می‌باشد. فرایندهای بسته پر و خالی شونده مشابه SBR بر خلاف تصور، فرآیندی نوظهوری نیست. همزمان با توسعه اولیه فرآیند لجن فعال در انگلستان که توسط آدرن و لوکت در سال ۱۹۱۴ صورت گرفت، تصفیه خانه‌های زیادی با روش تغذیه بسته منقطع یا پروخالی شونده بهره برداری شدند.
تاریخ: ۱۳۹۵/۰۶/۲۳       (تعداد بازدید : 2175)
bullet چرا لوله پلی اتیلن؟
در ساخت لوله‌های پلی اتیلنی، عموماً از دو نوع مختلف پلی اتیلن به نام‌های PE80 و PE 100 استفاده می‌شود. عدد مشخصه نوع ماده MRS گفته می‌شود که عبارت است از حداقل مقاومت مورد نیاز بعد از ۵۰ سال کارکرد در دمای سیال۲۰ درجه سانتیگراد. بالاتر رفتن عدد نشان دهنده بهبود بیشتر کیفیت محصولات تولیدی می‌باشد . بر این اساس است که در بسیاری از کشورها تلاش های زیادی برای جایگزینی PE100 به جای PE80 صورت گرفته است.
تاریخ: ۱۳۹۵/۰۶/۲۴       (تعداد بازدید : 1202)
bullet بهبود خواص سطحی پلی اتيلن به کمک نانوذرات رس
خواص سطحي پلي اتيلن به کمک نانوذرات خاک رس به‌همت پژوهشگران دانشگاه تهران با روش جديد فرآوري اغتشاشي اصطکاکي بهبود يافت. مهندس جواد سيفي، دانشجوي دکتري مهندسي پليمر دانشگاه تهران، گفت: «پليمرها معمولاً داراي خواص سطحي مورد نياز براي کاربردهاي خاص نظير نانو پلیمرسختي بالا، آبدوستي و بلورينگي نيستند، لذا اصلاح سطحي پليمرها بدون تغيير خواص توده‌اي آنها هميشه مورد توجه محققان بوده‌است. ايده‌ي اصلي اين تحقيق، بهره‌گيري از روش مکانيکي فرآوري اغتشاشي اصطکاکي (FSP) در بهبود خواص سطحي پلي اتيلن است.
تاریخ: ۱۳۹۵/۰۶/۲۴       (تعداد بازدید : 2754)
bullet آزمایشها و تست پلیمری و پلی اتیلن
در این مطلب تستهای پلیمری رو که بیشتر شناخته شده است و روتین میباشد و همچنین اطلاعاتی رو که میشه ازشون استخراج کرد را مورد بررسی اجمالی قرار دادیم.(زبان متن محاوره‌ای میباشد) تست شعله تست TAG تست DSC استفاده از تست DSC برای اندازه گیری دقیق دمای انتقال شیشه تست کشش تست ضربه تست IR تست رئومتری
تاریخ: ۱۳۹۵/۰۶/۲۴       (تعداد بازدید : 2858)
bullet پلی اتیلن چیست ؟
پلی اتیلن از انواع پلیمرهای گرمانرم می‌باشد بدین معنا که این ماده با رسیدن به نقطه ذوب خود به حالت مایع و با رسیدن به نقطه انجماد به حالت جامد تبدیل می‌شود. پلی اتیلن سنتز شیمیایی اتیلن است که معمولا از ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی به وجود می‌آید. برخی از نام های غیر رسمی آن polythene یا polyethylyne می‌باشد، علاوه بر این به اختصار PE نیز نامیده می‌شود. پلی اتیلن اکثرا در جهت ساخت ترکیبات پلاستیکی استفاده می‌شود تا به صورت خالص مورد استفاده قرار گیرد. این ماده با این که در طیف وسیعی از مصارف گوناگون استفاده شود .
تاریخ: ۱۳۹۵/۰۶/۲۳       (تعداد بازدید : 1676)
تماس با ما
آدرس :گلپایگان- شهرک صنعتی- بلوار صنعت- خیابان تلاش
تلفن:8372 5724 031
ارتباط با مشتری :57999 031